KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 16751014
nr 1675 1014
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Grafiskt blad, Ljustryck, etsning & torrnål, ur "Mythologie" 1963-65. Signerad och daterad 1964, numrerad 36/150, plåtstorlek: 49,5x39,5, yttermått inklusive ram: 83x63 cm
Salvador DalÃ, spansk målare född 1904, död 1989.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 27 januari 2025
kl 20:16:11
23/1 19:24:48
- Klassiska
27 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska